Plzeňský krajský svaz házené

Sponser Food

Kalendář

<leden 2020>
poútstčtsone
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
12.11.2018 otevřeno: 275 x

Házenkářský turnaj krajských výběrů starších žaček 10.11.2018

Již čtvrtý ročník turnaje výběrů proběhl v hale 31. ZŠ Plzeň v sobotu 10. listopadu

 

Tentokrát bohužel s nižší účastí družstev. Proto byly do turnaje kromě klasických utkání zařazeny i další disciplíny - střelba sedmimetrových hodů a střelba na rychlost (měřeno radarem).

 

 

Plzeňský kraj reprezentovala tradičně dvě družstva a je skvělé, že v obou se představily hráčky všech klubů Plzeňského kraje. Děkujeme všem klubům, že děvčatům umožnily účast, a všem hráčkám za dobrou reprezentaci!

 


Plzeňský kraj 2004

 

Družstvo nevstoupilo do turnaje vůbec dobře a patrně předpokládalo, že se zápas proti jejich mladším spoluhráčkám "odehraje sám". Až po vystřádání celé sestavy zavelela k obratu Aneta Stehlíková a třemi brankami v řadě přesvědčila spoluhráčky, že "se to dá". Pak už se chytly i ostantí, a tak na konci utkání svítilo na ukazateli 28 : 19 pro ty "starší".

 

 

Druhé utkání s Vysočinou bylo jako na houpčace a obě družstva se střídala ve vední. Nás držela v brance Ája a v poli družstvo táhly tentokrát Julča Dubská, Majda Komárková a Kamila Skácelová. Konec utkání jsme zvládly lépe my a vyhrály.

 

Ve třetí utkání proti Jihočeskému kraji jsme odehrály skvělý první poločas, ve kterém jsme měly mírně navrch. V tom druhém zase tahaly za delší konec Jihočešky - my jsme si vybraly opět smolnou pětiminutovku, kdy jsme neproměnily a příliš často dohrávaly do pivota a Jihočešky si vypracovaly mírný náskok, který jsme už nedokázaly dotáhnout. Prohrály jsme 25 : 27.

 

Hrály:

Slavoj Tachov: Bílá Eliška, Skácelová Marcela, Skácelová Kamila

 

HC Plzeň: Panošková Tereza

 

HK Slavia VŠ Plzeň: Bílá Barbora, Stehlíková Aneta, Stehlíková Michaela, Čejková Lucie

 

DHC Plzeň:  Benešová Lucie, Dubská Julie, Kepková Klára, Komárková Magdaléna, Krausová Kateřina, Nová Kristýna, Šindelářová Adriana, Toušová Valentýna

 

 

 

Plzeňský kraj 2005

 

Pro toto družstvo byl turnaj křestem ohněm a zároveň možností získat cenné zkušenosti, které jistě zúročí nejen v dalších utkáních, ale i příští rok v dalším ročníku turnaje.

 

V prvním utkání hráčky zpočátku trápily starší kolegyně. Pak ale jako by se zalekly příznivého výsledku, začaly hrát bojácně a kupit chyby. Byla z toho prohra 19 : 28.

 

Téměř bez pohybu bylo druhé utkání proti Jihočeskému kraji. Opět spousta ztracených míčů, nedůraz v obraně a malá aktivita v útoku. Tentokrát výrazná prohra 10 : 38.

 

Třetí utkání proti Vysočině bylo trochu lepší a dařilo se i častěji skórovat. Dařilo se Báře Bourové i Evě Chovancové. Přesto to na výhru nestačilo - prohrály jsme 15 : 28.

 

V průběhu celého turnaje byla hlavním tahounem družstva Kačka Vysloužilová. Aktivně hrály i Verča Kotrbatá a Bára Bourová.

 

Dobré výkony podávaly i obě brankářky Naty Zaplatílková i Nela Langerová. Jedničku s hvězdičkou za obranu zaslouží Liduška Hýblová, která po pěkných přihrávkách od Kačky dala i několik branek.

 

 

Hrály:

Slavoj Tachov: Vysloužilová Kateřina

 

HC Plzeň: Chovancová Eva

 

HK Slavia VŠ Plzeň: Kotrbatá Veronika, Sulková Štěpánka

 

DHC Plzeň: Bourová Barbora, Čásová Karolína, Hýblová Ludmila, Konderová Michaela, Langerová Nela, Měchurová Julie, Pechová Veronika, Perglová Viktorie, Šerá Veronika, Zaplatílková Natálie

 

 


Výsledky turnaje:

 

Konečné pořadí utkání:

 1. Jihočeský kraj
 2. Plzeňský kraj 2004
 3. Vysočina
 4. Plzeňský kraj 2005

 

Nejlepší jednotlivkyně:

- hráčka: Julie Dubská (Plzeňský kraj 2004)

- střelkyně: Simona Schreibmeierová (Jihočeský kraj)

- brankářka: Klára Moravcová (Jihočeský kraj)


 

Konečné pořadí sedmimetrové hody:

 1. Vysočina
 2. Jihočeský kraj
 3. Plzeňský kraj 2004
 4. Plzeňský kraj 2005


Konečné pořadí střelba na rychlost (radar):

 1. Jihočeský kraj
 2. Vysočina
 3. Plzeňský kraj 2005
 4. Plzeňský kraj 2004

 

Fotky: