Plzeňský krajský svaz házené

25.7.2017 otevřeno: 296 x

STARŠÍ ŽÁCI VÍTĚZÍ NA TURNAJI “NADĚJE LEGENDÁM“

Vynikajícího úspěchu v podobě vítězství dosáhlo družstvo Plzeňského kraje na turnaji "Naděje legendám 2017", který byl uspořádán jako náhrada za letošní Letní olympiádu dětí a mládeže

  

 

STARŠÍ ŽÁCI VÍTĚZNÍ NA TURNAJI “NADĚJE LEGENDÁM“

 

Vynikajícího úspěchu v podobě vítězství dosáhlo družstvo Plzeňského kraje na turnaji "Naděje legendám 2017", který byl uspořádán jako náhrada za letošní Letní olympiádu dětí a mládeže a kterého se zúčastnily výběry nejlepší hráčů ročníků 2002-03 z 12 krajů ČR.

Naše družstvo složené pouze z oddílů Talentu Plzeň a TJ Sokola Šťáhlavy postupně vyhrálo jednoznačně všechna 4 utkání základní skupiny. Pouze v posledním souboji o první místo ve skupině jsme si vybrali slabší chvilku a prohráli se zástupci Zlínského kraje o 4 branky. Unikl nám tak přímý postup do semifinále a pro další postup jsme museli sehrát další 2 utkání se zástupci kraje Vysočina a Prahy.

Oba celky jsme již opět po výborných výkonech doslova deklasovali a postoupili tak do finále.

To se uskutečnilo provázáním s házenkářskou akcí „Hvězdy pro legendy“ a boje o medaile se tak odehrávali v rámci závěrečného programu na atypickém hřišti i povrchu na Štvanici, navíc v pravé poledne a ve velkém vedru.

Ve finále jsme pak opět narazili na mírně favorizovaný celek Zlínského kraje, reprezentovaného především hráči Zubří.

 Od začátku byl zápas vyrovnaný, nicméně pořád jsme si udržovali mírný náskok. V druhém poločase jsme dílčími změnami a dobrou obranou, nasazením a především koncentrací odolali všem pokusům o zvrat a utkání dotáhli do vítězného konce!

Výsledky našeho družstva jsou naprosto zasloužené, náš celek se téměř jako jediný prezentoval fyzicky náročnou házenou s agresivní obranou s různými variantami, individuálními schopnostmi většiny hráčů, ale především střelbou ze spojek - což bylo naprosto markantní rozdíl oproti všem ostatním mužstvům.

Brankář Láďa Rychal byl navíc zvolen jednoznačně nejlepším brankářem turnaje.

Kluci také vytvořili velice dobrou partu, což bylo i znát na hřišti. Stejně tedy jako na turnaji Prague Handball Cup (který odehrálo téměř totožné mužstvo), tak i zde zaslouží obrovskou pochvalu za výbornou reprezentaci našeho kraje ale i krajské házené této kategorie!

Účastí ve finále si kluci kromě jiného odnesli další pěkné zážitky z celé akce.

 

Turnaje odehráli hráči:

Jan Čechura, Vojtěch Dubský, Leonard Kaplan, Ladislav Rychal, Vojtěch Svoboda, Jan Šmrha, Martin Vacek, Štěpán Vybíral, Petr Zeda (Talent Plzeň), Tomáš Brůha, Martin Havlíček, Dominik Kopic, Jan Nosek a Ondřej Sedláček (TJ Sokol Štáhlavy)

Trenéři F.Egermaier, T. Vybíral

 

Výsledky zápasů našeho družstva:

Zápasy skupiny A:

                                   Plzeňský – Ústecký  22:12 (13:5)

                                   Královéhradecký – Plzeňský  11:17 (5:12)

                                   Jihočeský – Plzeňský  10:22 (6:11)

                                   Plzeňský – Středočeský  20:8 (9:3)

                                   Plzeňský – Zlínský  13:17 (8:10)

Zápas o semifinále:    Plzeňský – Vysočina  16:7 (10:4)

Semifinále                  Praha – Plzeňský  7:17 (5:12) 

Finále                          Zlínský – Plzeňský  11:16 (6:8)

 

Další výsledky na: http://www.muzi.chf.cz/content.aspx?contentid=24154

                       

                    T.Vybíral