Plzeňský krajský svaz házené

2.7.2017 otevřeno: 210 x

Házenkářky na LODM až sedmé

Ve dnech 24. – 29. 6. 2017 proběhly v Brně již VIII. Hry Letní olympiády dětí a mládeže.

 

 Házenkářky na LODM až sedmé

.

Her se zúčastnilo celkem 3662 sportovců.

 

Mezi nimi nechyběly ani házenkářky Plzeňského kraje.

 

Ty se nejprve ve skupině utkaly s Libereckým krajem. Soupeřky spoléhaly především na talentovanou Denisu Holeňákovou, Plzeňačky předvedly kolektivní pojetí a po zásluze zvítězily 19:6.

 

Obdobně jednoznačný průběh měl i zápas s urputně bojujícím Středočeským krajem – naše děvčata zvítězila 20:11.

 

I třetí utkání s Pardubickým krajem bylo tvrdou bitvou o každý míč. Opět se ale ukázala převaha Plzeňaček, které zvítězily 17:10.

 

Poslední utkání s Prahou bylo ze strany Plzeňaček nevydařené od začátku až do konce. Obrana pozdě přistupovala k nejlepší střelkyni Pražaček Tereze Vostárkové, a tak padala do plzeňské sítě spousta laciných branek. Konečný výsledek Plzeň – Praha  10:14

 

Druhý den ráno jako by proti Zlínskému kraji nastoupil jiný tým. Kompaktní obrana a důraz v útoku znamenaly vedení prakticky po celý zápas. Zlíňačky (v jejichž týmu nechybělo několik mistryň republiky) mohutně dotahovaly, ale na plzeňská děvčata to tentokrát nestačilo. Plzeň vyhrála 11:10.

 

A jak už to tak bohužel bývá, po vydařeném zápase přišel ten nevydařený. Bohužel ten nejdůležitější v základní skupině – přímý souboj o třetí postupové místo. Dívky z Vysočiny vstoupily do utkání s velkým nasazením, dobře bránily, a také v útoku se jim dařilo. Plzeňačkám se v prvním poločase dařilo v útoku, za to obrana fungovala velmi špatně. Ta tam byla vzájemná pomoc a nasazení z předchozího utkání. Vysočina postupně navyšovala svůj náskok. Plzeňačky sice ve druhém poločase chtěly, ale bohužel nedokázaly proměňovat. Vysočina zvítězila 20:17

Na zklamaná plzeňská děvčata tak zbyl boj jen o sedmé místo. V tomto utkání nastoupila proti Jihočeskému kraji a úlohu favorita proti nepříjemnému soupeři s přehledem zvládla. Zvítězila 16:11.

Celkově se děvčata na turnaji prezentovala velmi pěknou kolektivní hrou – bohužel v nejdůležitějším zápase ji nedokázala přetavit v rozhodující výhru. Je to velká škoda, všichni jsme doufali v lepší výsledek.