Plzeňský krajský svaz házené

Sponser Food

Kalendář

<leden 2020>
poútstčtsone
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
11.11.2015 otevřeno: 470 x

Minikemp pro nejmenší trhal rekordy

V sobotu 07.11.2015 se uskutečnil minikemp pro nejmladší házenkářky a házenkáře ve sportovním areálu Talentu Plzeň – Bolevecké ZŠ. Počtem zúčastněných dětí se jedná o nový rekord. A byl to mazec.

 

                                                 Minikemp opět rekordní

 

V sobotu 07.11.2015 se uskutečnil minikemp pro nejmladší házenkářky a házenkáře ve sportovním areálu Talentu Plzeň – Bolevecké ZŠ.

 Počtem zúčastněných dětí se jedná o nový rekord. A byl to mazec. Celého minikempu se zúčastnilo 108 dětí ze šesti oddílů.

Největší zastoupení měl domácí Talent Plzeň – 39 hráčů, z toho i 3 děvčata. Ze Šťáhlav přijelo 22 kluků a děvčat, 26 děvčat přišlo z DHC, Slavii VŠ Plzeň zastupovalo 11 děvčat a 3 kluci přijeli z Rokycan. O všechny děti se staralo 9 trenérů a lektorů. Další trenéři byli přítomni jako doprovod dětí z různých klubů, celkem jich bylo 8.

 

Opět jsme měli pět stanovišť, street dance, fyzioterapii, gymnastiku, atletiku a herní činnosti jednotlivce v hale. Vše vedli osvědčení lektoři, ale největší aplaus a úspěch u dětí sklidili naši extraligoví hráči Talentu Plzeň Milan Škvařil a Kuba Strýc.

 

A tady jsou některé ohlasy trenérů :

 

Petr Jirmář, Sokol Šťáhlavy:

Jsme rádi, že Talent tyto minikempy pořádá a těší nás, když vidíme tolik dětí se zájmem o házenou. A děkujeme organizátorům, že se můžeme zúčastňovat těchto akcí.

 

Adolf Pavlíček, Sokol Šťáhlavy:

Líbí se mi rozmanitost a zaměření kempu. Především gymnastika, která je důležitým doplňkem naší přípravy. Ale i u ostatních disciplín je vidět, že lektoři jsou opravdoví profesionálové. Na těchto společných minikempech se mi líbí, že jsou odbourány a překonány někdy až zbytečně vyostřené meziklubové hranice.

 

Petra Krbcová, DHC Plzeň:

 Líbilo se nám, že si děti vyzkoušely různé pohybové aktivity, na které není při tréninku čas. Dětem se to líbilo, a to je asi to hlavní. Nejvíce se děvčatům líbilo setkání s hráči a podepisování.

 

František Holšán, Házená Rokycany:

 Myslím, že to je výborně připravená akce. Zvláště zaměření na gymnastiku a atletiku. Ale fyzioterapie i street dance jsou také výborným doplněním kempu a inspirací pro další tréninky. Děkujeme Talentu Plzeň za pozvání a výbornou organizaci. Snad nám to všem přinese více nových hráčů a hráček.

 

Do konce roku 2015 proběhnou dva minikempy pro mladší žáky a pro starší žáky v neděli 06.12.2015

Dopoledne bude vyhrazeno pro mladší žáky, odpoledne potom nastoupí starší žáci.

Minižáci a přípravka budou mít své minikempy zase na jaře.

Ale tentokrát budou odděleny věkově pro snížení celkového počtu.Nemusíme strhnout rekord v počtu účastníků a naše lektory za každou cenu.

 

Michal Tonar, trenér RHC Talent Plzeň a Tomáš Černý, trenér přípravek a minižáků. 

 

 

Minikemp hodnotí trenérka Slavie VŠ Plzeň  Marta Kovářová:

 

Dne 7. 11. 2015 se uskutečnil další minikemp pro děti kategorie MINI. Naše družstvo se zúčastnilo tentokrát v počtu 12ti dětí. Začínali jsme na stanovišti STŘELBY, kde nás provázeli hráči extraligového týmu Talent Plzeň – Milan Škvařil a Jakub Strýc.

 

Zde si děti vyzkoušely střelbu do plachty s otvory. Na konci tohoto bloku proběhla soutěž ve střelbě na přesnost, kdy děti musely střílet tak dlouho, dokud se netrefily do nějakého cíle. Pak následovalo focení a podpisy hráčů na míče dětí, což se i těm našim nejmenším velmi líbilo. Další z tréninkových bloků následoval STREET DANCE, kde se děti naučily menší taneční sestavu.

 

Poté se přecházelo do tělocvičen na bloky FYZIOTERAPIE a GYMNASTIKY. Dle ohlasů dětí byly opičí dráhy, které absolvovaly na gymnastice, super a myslím, že většina dětí – hlavně těch menších – v tomto bloku nechala spoustu sil. Na druhou stranu ale překonávaly i samy sebe, jak v přeskocích, tak i v seskoku z výšky do dopadové duchny. 

 

Na poslední blok tedy moc sil nezbývalo, ale děti do stanoviště KONDIČNÍHO TRENÉRA daly vše a absolvovaly různé druhy běhů, rozběhů a dynamických cvičení.

 

Tyto minikempy jsou velmi přínosné jak pro děti, tak i pro trenéry, kteří pak mohou do svých tréninkových jednotek zařadit i nějaké cviky, které jsou k vidění právě v těchto tréninkových blocích.

 

Moc se těšíme na další.